„Ústřední téma vystavených děl je pro Jana Saudka typické - ženské tělo a motivy vztahů muže a ženy. Ve výběru ale nechybí ani něžná témata dětství či vztahů mezi rodiči a dětmi,“ zve na vernisáž vedoucí galerie Lada Galová.

Ta o výstavu nejvýznamnějšího českého fotografa a umělce, který se řadí mezi desítku nejlepších žijících fotografů světa, usilovala několik let. „Nic lepšího už z hlediska české i světové umělecké fotografie jako galeristka návštěvníkům nemohu nabídnout,“ dodává.

Jan Saudek na Hausbotu:

| Video: Youtube

Jan Saudek se věnuje především ateliérové fotografii, která má nezaměnitelný rukopis. O roku 1977 své fotografie koloruje, a právě snímky z tohoto období budou tvořit jádro expozice. V osmdesátých letech 20. století jeho tvorbě dominovala ikonická zeď.

Ženy jsou stěžejní téma

„I tvorba z tohoto období bude na výstavě zastoupena. Jeho díla byla s postupujícími léty stále erotičtější a provokativnější. Námětem jeho snímků byly mladé dívky, dospělé krásné ženy i starší korpulentní dámy. Dílo Jana Saudka obsahuje řadu sdělení, oslavuje lidství, je kontroverzní i provokativní - a právě taková bude výstava,“ řekla Lada Galová.

Výstava je pořádána ve spolupráci s galerií Artrium Zlín a úvodní slovo na vernisáži přednese její kurátor a jednatel Pavel Chmelík. Expozice bude v galerii k vidění až do 1. října.