„Asi před rokem jsme v lese otevřeli zhruba sedmikilometrovou naučnou stezku, která má dvanáct zastavení. Akce se setkala s velice pozitivním ohlasem.

Ke stezce vedla už hodně stará alej, která už byla dávno za zenitem. Proto jsme se letos na jaře rozhodli, že těch sto dvacet přestárlých stromů vykácíme a nově tady zasadíme sto sedmdesát mladých švestek,“ uvedl místostarosta Petr Dostál, který akci organizoval.

Většina ze zúčastněných, mezi nimiž nechyběla řada dětí, klientů blízkého Domova Adam či chovanců místního výchovného ústavu, tak mohla jít po hodině usilovné práce spokojeně domů.

„Přišlo také několik občanů, kteří nás zatím ještě nikdy nezklamali. Na takovéto akce je vždycky hojná účast,“ řekl místostarosta Dostál.

Rychlost, s jakou byla výsadba ovocných stromů hotová, ale překvapila nejen jeho. „Bude to asi práce skoro na celý den,“ podotkl hlavní organizátor ještě několik desítek minut před zahájením akce.

Nutno však dodat, že velká část práce už byla připravena dopředu.

„Hodně nám pomohlo zemědělské družstvo. Už předtím byly vykopány díry a umístily se i kůly. Celou alej jsme společně s předsedou ze zemědělského družstva Vladimírem Lapáčkem procházeli a vytyčovali hranice, aby byly stromy správně posazené.

Musejí být také umístěny s dostatečným odstupem od hranice parcely a zemědělského pole,“ uvedl dále Dostál.

Místostarosta Dřevohostic také dodal, že velký kus práce včetně kácení a chystání aleje odvedli členové stavební skupiny obce, kteří se v rámci místního úřadu starají o zeleň a čistotu v Dřevohosticích.