Osmý ročník „Svépomocného koštu slivovice" zcela zaplnil hospůdku Na Špici v Dřevohosticích.

„Na to, že byl loni tak bohatý rok na švestky, se vzorků sešlo méně, než jsme předpokládali – šestatřicet. Rok předtím jich bylo čtyřiačtyřicet," řekl pořadatel vyhlášené akce Zdeněk Krutil.

Pěstitelé odevzdali do soutěže osmnáct vzorků slivovice ze švestek, čtyři meruňkovice, pět destilátů bylo z jablek a po jednom z hrušek, mirabelek, broskví či třešní.

„Pravidla našeho koštu jsou trochu jiná. Ten, kdo dodá vzorek, musí sám přijít do poroty – nebo za sebe někoho pošle," vysvětlil jeden ze soutěžících.

Porotci si nalévali destiláty ze stejně vypadajících lahví, označených pouze číslicí. Vzorky posuzovali ve dvojicích – pokud se na lepším ze dvou vzorků oba shodli, získal lépe hodnocený destilát jeden bod, pokud se neshodli, rozdělil se bod na polovinu mezi oba zkoušené vzorky.

Aby je během koštování nepřemohla únava, ochutnávali jen malé množství, které pak zapíjeli vodou.

„Některé destiláty jsou lahodnější, na jazyku je cítit sladká chuť a je tam i takzvaný „dočuch" – tedy ocásek," zhodnotil jeden z místních znalců.

V malém množství zdraví prospěšná

Pro pěstitele z Dřevohostic je košt společenskou událostí, na které si můžou popovídat se známými o tom, jaká byla úroda v loňském roce, a co je čeká v tom letošním.

„Připravoval jsem pálenku z tisíce litrů kvasu. Tady se to ale nedělá na kvantitu, hlavně na kvalitu. Každý chce mít nejlepší zboží, i když je to pracné. Slivovice je ale čistý destilát a nebolí z ní hlava. Navíc je v malém množství zdraví prospěšná, " řekl jeden z místních pěstitelů Josef Horák z Dřevohostic.

Podle něj je základem dobré pálenky kvalitní ovoce.

„Nesmí být nezralé a posbírat by se mělo až ve chvíli, kdy spadne ze stromu. Důležitá je také čistota a kvalita kvasu. Náš děda si švestky hlídá od zrání přes sklizeň až po pálení," dodal.

Vítězem dřevohostického koštu pálenek se nakonec stal Pavel Zehnálek z Dřevohostic, který dodal vzorek slivovice ze švestek, druhý byl další z místních Patrik Grňa s destilátem z broskví.

Třetí Jan Veselý z Turovic uspěl se svou meruňkovicí. Vítězové získají za odměnu slevu do pálenice Lipová.