V osmdesáti vybraných městech a obcích naší republiky probíhá speciální ekologická kampaň, která nese název Zatočte s elektroodpadem.

Odstartovala v Praze ve středu 22. dubna, tedy přesně na Den Země, a v minulém týdnu dorazila i do Olomouckého kraje. „Ve dnech 26. května až 5. června zavítá naše mobilní informační centrum do devíti tamních měst a obcí. První byla na řadě Mohelnice, závěr bude patřit Hranicím,“ potvrdila Taťána Pokorná z Elektrowinu.

Na hranickém náměstí se akce uskuteční tento pátek 5. června, o den dříve proběhne Ekoshow v Lipníku nad Bečvou. „Návštěvníci se prostřednictvím tematických filmů a letáků dozvědí, jak správně nakládat s vysloužilými elektrospotřebiči a přímo na místě je budou moci odložit do přistaveného kontejneru,“ řekla k průběhu akce Pokorná.

Pro školáky a studenty mají pořadatelé připraven speciální naučný blok, v němž se dozvědí vše potřebné o recyklaci a ekologické likvidaci elektroodpadu. Součástí ekologické informační kampaně bude v každém městě soutěž o nejlepšího elektrosběrače.

Každý, kdo přinese a odevzdá vysloužilý spotřebič, bude si moci zatočit kolem štěstí a při troše štěstí může vyhrát zajímavou cenu. Šanci na výhru však mají také zúčastněné obce a města.

„Tři nejúspěšnější obce, v nichž se nám podaří vybrat v přepočtu na obyvatele nejvíce elektroodpadu, budou odměněny,“ řekla bez bližšího upřesnění Pokorná. Celá akce skončí podle jejích informací 27. října.