Zhotovitelská firma VCES zahájila práce v lednu a tento týden umožnila zástupcům vedení města první exkurzi na staveništi. Dělá se na všech patrech a zbourán byl také přístavek ve dvorním traktu. Stavba se drží harmonogramu.

„V současné době se odstraňují konstrukční vrstvy a v posledním šestém podlaží jsou kompletně vybourány příčky. V příštích dnech se dělníci pustí do betonových podlah,“ popsal Jiří Lašák ze společnosti VCES. Objekt už je z velké části odpojen od energií - slouží tu ale ještě například technologické zázemí městské policie.

Školní tělocvičnu na Velké Dlážce čeká výměna podlahy.
Školní tělocvičnu na Velké Dlážce v Přerově čeká výměna podlahy

Koncem března začnou dělníci pracovat na monolitickém schodišti, které povede podél budovy a stane se unikátním prvkem nové fasády. Centrální schodiště vně nemovitosti chce firma z praktických důvodů ponechat co nejdéle - a dělníci využívají nejen schodiště, ale i nový výtah, který slouží k přepravě osob a materiálu.

„Na stavbě máme každou středu kontrolní den a jsme spokojeni, že práce jedou podle plánu a za osm týdnů nenastaly zásadní potíže,“ zhodnotil náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský.

Ilustrační foto.
Společnost Metso ukončí provoz přerovské slévárny. Do prázdnin

Stavba by měla být hotová do konce roku 2025 a úřad začne sloužit veřejnosti v roce 2026. Proměna zchátralé administrativní budovy bývalého Emosu na nové sídlo magistrátu přijde na 359 milionů 508 tisíc korun, dotace činí 167 milionů korun.

„V objektu budou sídlit úředníci, kteří se sem přestěhují z několika budov magistrátu ve městě. Zajímavostí stavby je i nová kavárna, která se bude nacházet v posledním podlaží a nabídne návštěvníkům netradiční pohled na Přerov,“ doplnila mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Začátek rekonstrukce budovy bývalého Emosu, Přerov

Zdroj: Deník/Petra Poláková - Uvírová