Z neveřejného castingu vzešlo dvanáct finalistek, které od pátku až do neděle absolvují soustředění ve Chvalčově, a 5. září se pak utkají na finálovém galavečeru.

„Soutěž má za cíl propagovat Bystřici. Název byl záměrně zvolen tak, aby se mohly zúčastnit i zájemkyně bydlící jinde. Tím pádem město navštíví lidé z širokého okolí,“ vysvětlila prezidentka soutěže Drahomíra Kroupová.

Soutěž tak podle ní dostala nadregionální charakter, zahrnuje nejen oblast mikroregionu Podhostýnsko, ale také celé Kroměřížsko, Přerovsko, Zlínsko, Valašsko i Hranicko.

Vyhlašovatelem Podhostýnské miss je bystřický Taneční soubor Stars, jehož členové chtěli uspořádat takovou alternativu k folkloru a komorním pořadům, které mají v Bystřici dlouholetou tradici.

Tuto myšlenku si pochvalují také zástupci města. „Jsme velice rádi, že se tu podobná soutěž uskuteční, proto jsme také jedním ze spolupořadatelů. Snad se Podhostýnská miss uchytí a stane se z ní další tradice našeho města,“ doufá mluvčí bystřické radnice Barbora Janečková.

Účast v soutěži navíc není podmíněná ani věkem a odlišuje se tak od podobných klání ve větších městech, jako je Zlín nebo Olomouc.

Ze dvanácti finalistek vzejde vítězka 5. září na korunovačním večeru, kterým návštěvníky provede seriálová hvězda Petr Vágner. „Vystoupí také zpěvák David Spilka, v přestávce pak zahraje cimbálová Voděnka a chybět nebudou ani bystřické mažoretky,“ láká ředitelka a choreografka projektu Jana Kroupová.

Diváky podle ní dál potěší také přehlídka společenských a svatebních šatů i promenáda v plavkách. Na vítězky soutěže čekají nejrůznější víkendové pobyty, jazykové kurzy, kosmetické balíčky i jiné hodnotné dárky.

Svoji favoritku si navíc může zvolit také veřejnost, hlasování o Miss internet končí 31. srpna.

Hlasovat můžete ZDE