Stavba Tyršova mostu v těchto dnech finišuje a největší díl prací teď zůstává v jižním předpolí. Od července se naplno rozjede druhá etapa této stavby a s ní bude souviset uzavírka ulice Spálenec, která bude zaslepená.

Jak probíhají finální práce na stavbě Tyršova mostu? PODÍVEJTE SE

„Za předpokladu, že půjde vše podle harmonogramu, měla by se vrátit doprava zpět do centra města od 1. října,“ řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Kvůli uzavírce Mostní a Na Marku zhoustla doprava hlavně v Palackého a Komenského ulici v Přerově.

„Objízdnou trasu jsme nestanovovali, ale od kruhového objezdu směrem do Jateční je ulice slepá a od Kozlovské se jezdí přes náměstí,“ přiblížila Iva Ratiborská z odboru evidenčních správních služeb přerovského magistrátu.

Řidičům se trochu uleví už koncem tohoto týdne, kdy má být znovu zprůjezdněna komunikace v ulicích Denisova a generála Štefánika.

„Ve městě tato uzavírka nezpůsobila velká omezení. Provoz v ulicích totiž není veliký. Nejvíce se dotkla obyvatelů domů v této části města,“ zmínila Iva Ratiborská.

V půlce května se vrhnou na Dvořákovu

Od poloviny května se stavební ruch přenese do jiné části Přerova. Má se totiž začít spravovat Dvořákova ulice.

Řidiči jsou už na nervy

Ridiči už na uzavírky frekventovaných ulic v centru nadávají.

„Jestli budou ulice neprůjezdné až do července a do toho se ještě přidá Dvořákova, tak se asi vzdám používání auta po Přerově. Ať jedu do centra z jakékoliv strany, narazím na kolony. Asi nejhorší je to v Palackého, kde člověk stráví i patnáct minut, když se chce dostat od mostu Míru ke gymnáziu,“ posteskl si Jiří Holubář z Přerova.

„Rád bych věděl, jak dlouho ještě bude radnice zdobit nový most, místo toho, aby konečně udělala něco pro zlepšení dopravy ve městě,“ poznamenal ironicky jiný z šoférů.