„Kvůli blokovému čištění nebylo kde zaparkovat. Musel jsem třikrát objet půlku města, než jsem našel místo, kde bych mohl auto odstavit. Kvůli ucpaným cestám a křižovatkám to ale trvalo půl hodiny. Něco takového jsem nezažil ani v Praze,“ pozastavoval se jeden z řidičů, Lukáš Dlouhý z Kroměříže.

Zácpa i v Komenského ulici

Velké problémy měli ve středu ráno všichni šoféři, kteří se potřebovali rychle dostat na Zlín.

„Na příjezdu do Přerova ani při výjezdu z něj se nedá projet po čtyřproudé komunikaci kolem pekárny, což je stará cesta na Horní Moštěnici. Proto se taky v obou směrech nahromadila auta v ulici 9. května,“ popsal šofér Petr Barbořík z Přerova, jemuž prý trval průjezd městem asi dvacet minut.

Protože objízdná trasa vede centrem, tvořily se kolony i v Komenského ulici.

„Kamiony se totiž nedostanou do Přerova jinak než průjezdem přes ulici 9. května, třídu 17 listopadu a Komenského,“ poznamenal k tomu jiný z řidičů. Podle něj by neškodilo výraznější značení objížďky přímo v centru i pro místní řidiče.

Jak dlouho?

Uzavírka ulice Generála Štefánika, která je významnou silnicí první třídy a sídlí zde mnoho zdejších firem, potrvá dva měsíce. Kromě tohoto úseku je neprůjezdná i křižovatka s Tovární ulicí u autobusového nádraží. Rekonstrukci poničené cesty provádí kraj a stavební práce zde potrvají až do 30. června.

„V Přerově jsme nyní zesílili hlídky, které pravidelně kontrolují situaci na různých místech ve městě. Větší komplikace jsme ale nezaznamenali,“ informoval zástupce ředitele přerovského Dopravního inspektorátu Pavel Chlápek s tím, že řidiči jsou ukáznění a nedošlo k žádné větší kolizi.

Podle Zdeňka Dostála z odboru rozvoje přerovského magistrátu nehrozí, že by už tak dost komplikovanou situaci v Přerově zhoršila další uzavírka. „Alespoň město v dohledné době frézování nějakého dalšího úseku nechystá,“ řekl.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku