Tamní radní hned pár dní po uzavírce požádali o pomoc policii, protože řidiči jezdili příliš rychle a ohrožovali vesničany.

„Jsme rádi, že to skončilo. Hlavně že se nic nestalo, protože hlavně řidiči kamionů nedodržovali předpisy a my jsme měli strach, že někoho porazí. Nemáme nikde přechody. Objížďka vedla kolem školy a děti nejsou na takový provoz zvyklé,“ uvedla starostka Tršic Leona Stejskalová (ODS).

Obecním rozhlasem předem upozorňovala obyvatele na objížďku a nebývalou větší dopravní zátěž. „Bylo to ještě horší, než jsme mysleli. Jsme poučeni a příště kamiony nepustíme. Mohly klidně jezdit na Lipník. Je štěstí, že se nic nestalo,“ reagovala starostka Stejskalová.

Silničáři se pustili do práce na frekventované silnici mezi Přerovem a Olomoucí před více než třemi týdny. Opravovali povrch na několika úsecích. Včera odpoledne značení uzavírky a objížďky odmontovali.

„Práce ještě pokračují: je třeba vyčistit příkopy a dosypat krajnice. Provoz už ale může být obnoven v obou směrech,“ uvedl Pavel Študent z Ředitelství silnic a dálnic. Sám jezdí z Přerova do Olomouce denně. „Jsem jeden z těch, kteří se nemohli dočkat, až uzavírka skončí,“ poznamenal Pavel Študent.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika