Někteří řidiči ale reptali, že je značení uzavírky v Palackého chaotické.

„Když se chci dostat domů, narazím na zákaz. Dopravních značek je v tomto úseku hodně a jsou zmatečně rozmístěné. Nechápu, že magistrát nevylepil na dveře našich domů alespoň letáčky, abychom se v tom nějak vyznali a věděli, co nás v příštích týdnech čeká,“ řekl Petr Salva, obyvatel panelového domu v Palackého ulici.

Přerovští řidiči si ale z uzavírky Palackého těžkou hlavu nedělali. Někteří po ní směle zamířili od mostu Míru až ke Komenského ulici, a potom se jen stěží stačili vyhnout projíždějícím autobusům.

„Nerozumím tomu a nechápu, co po mně kdo chce. Ale to je v Přerově klasika,“ rozčiloval se třeba jeden ze šoférů, který přijížděl do města se zbožím.

U semaforu zastavil a delší dobu složitě bádal, jakou cestou se má vydat. Nakonec to vzdal. „Kašlu na to, jedu rovně,“ řekl rezignovaně.

Řidičům, jedoucím ve směru od Olomouce, připadá značení přehledné.

„Už od ulice Velká Dlážka je cesta značená jako slepá, takže se řidič na uzavírku může připravit,“ vyjádřil svůj názor Jarmil Diviš z Olomouce.

Provizorium v tomto úseku potrvá s přestávkami až do konce října.

„Rekonstrukce Kratochvílovy ulice je rozdělena na tři etapy. První teď začala a skončí 30. července, další vypukne první den školního roku s termínem dokončení 30. září. Třetí etapu plánuje město od 15. do 30. října,“ řekl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle něj si zatím kvůli zhoršené dopravní situaci nikdo z řidičů nestěžoval.