Modernizace železničního uzlu začala v Přerově už loni a letos pokračuje rekonstrukcí kolejiště na trati v Lověšicích, jejíž součástí je i lověšický podjezd. „V letošním roce se chystá pět důležitých staveb, které si vyžádají náklady za zhruba miliardu korun,“ přiblížil Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.

V pátek se sice v Přerově kvůli uzavírce lověšického podjezdu zhoršila dopravní situace, řidiči kvůli tomu ale ani moc nenadávali.

„Komplikace to znamená hlavně pro lidi z Lověšic, kteří se teď musí dostat na bochořskou cestu, a projet kolem strojíren a nádraží. Řidiči, kteří ale Přerov využívají jen jako tranzitní trasu, problémy nepocítí. Pokud tedy cestu nevyužívají jako způsob, jak se vyhnout centru,“ uvažoval jeden z projíždějících šoférů Pavel Modřanský.

Kvůli sedmdesáti metrům objížďka

Úplná uzavírka se týká asi sedmdesát metrů dlouhého úseku krajské silnice třetí třídy mezi Přerovem a Lověšicemi. „Řidiči můžou využít objížďku, která vede přes ulice Generála Štefánika, Tovární, Husovu a Kojetínskou, a to v obou směrech,“ upřesnila Eva Šáchová z odboru dopravy přerovského magistrátu. Podjezd bude neprůjezdný celý měsíc, a to od 16. dubna do 16. května.

„Vyznačení uzavírky je vedeno tak, aby byla i za snížené viditelnosti zajištěna bezpečnost a plynulost silničního provozu. Zajištěný je i průchod pro pěší a přístup k sousedním nemovitostem,“ doplnila dále Šáchová.

Zrušeny 2 zastávky

Podle zástupců odboru dopravy magistrátu budou během oprav zrušeny i dvě autobusové zastávky na trase, a to Lověšice – točna a Lověšice – podjezd. „Dočasná náhradní autobusová zastávka je umístěna před podjezdem a pro obyvatele, kteří se chtějí dostat do této místní části i z ní, bude přístupná provizorním koridorem pro chodce,“ podotkla.

Přímo v Přerově se chystá další uzavírka také příští víkend, kdy bude neprůjezdný úsek silnice před křižovatkou v Předmostí. „Z města se řidiči ve směru na Olomouc dostanou, ale z Olomouce to auta vyhodí směrem na Dluhonice,“ vylíčila Šáchová. Důvodem této uzavírky je oprava povrchu silnice.