Soutěž o nejlepší návrh uvítací tabule vyhlásilo město na svých webových stránkách, ukončena byla již v únoru. Rada města ze zaslaných návrhů vybrala ty, které se jí zdály nejlepší, a nechá je posoudit ještě zastupitelům na zasedání 21. dubna.

„Nové cedule budou větší, o rozměrech 2 krát 1 metr a 2 krát 3 metry,“ řekl primátor Jiří Lajtoch. Za jednu tabuli dá podle něj město nanejvýš pět až osm tisíc korun, jejich počet by neměl přesáhnout desítku.

„Nejčastějšími náměty byly mamut, zubr, silueta zámku a centra města a Komenský,“ zmínil primátor. Radní zaujal také návrh, který řidičům připomněl padesátku v obci a poděkoval za její dodržení. Návrhů se sešlo celkem 19.

V současnosti jsou na některých místech uvítací bílé uvítací tabule se znakem města, které jsou z roku 2005.

„Před revolucí jsme měli uvítací cedule několikrát, například s nápisem Vítá vás partyzánské město Přerov,“ připomenul mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal. Od roku 1989 až do 2005 jiné tabule při vjezdu do města nebyly.

Podle náměstka primátora Josefa Kulíška město nyní dojednává umístění tabulí s vlastníky komunikací, to je s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic. „I na takovou věc, jako je umístění tabulí, musí být projekt,“ řekl Kulíšek. Dosavadní pronájem pozemků s uvítacími tabulemi totiž končí.