Přerované si nebudou muset v příštím roce připlácet za vodu.

„Máme dobrou zprávu – od příštího roku nebudeme zdražovat vodné ani stočné, ceny zůstanou i v roce 2016 na úrovni letošního," uvedl předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Michal Chromec.

Cena za kubík vody je nyní u vodného 36,52 korun bez DPH, u stočného pak 26,96 korun bez DPH.

Dobré zprávy pro své odběratele má také společnost RWE.

„Našim zákazníkům promítáme trend poklesu cen v rámci produktů s garantovaným poklesem ceny. Jedná se o neoblíbenější produkty a dnes se dá říci, že zhruba sedmdesát procent našich klientů využívá výhod pravidelného poklesu cen v rámci fixovaných produktů. Šetří i díky finančním bonusům, které vyplácíme při podpisu smluv. Na těch jsme už vyplatili stovky milionů korun," uvedla mluvčí společnosti RWE Linda Ešková.

Teplo? Uvidí se

Společnost Teplo Přerov, která distribuuje teplo do 13,5 tisíce přerovských domácností, škol a firem, bude mít jasno o cenách později.

„Konečná částka se podstatně odvíjí od ceny tepla, které nakupujeme od společnosti Veolia. Více tedy budeme vědět až v polovině prosince," uvedl ředitel společnosti Jaroslav Klvač. Na prognózy je tedy zatím brzy.

Elektřina by podražit neměla.

„Díky tomu, jak se dnes vyvíjí situace, ceny v příštím roce neporostou, rozhodně ne u vlastní elektřiny. Budeme je ale stanovovat až koncem měsíce," konstatoval mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.

Na zdražování poplatků za svoz komunálního odpadu se v příštím roce nechystá město Přerov. K navýšení došlo před několika lety poté, co vstoupila v platnost novela zákona o místních poplatcích. V Přerově tehdy došlo k nárůstu poplatku z 500 na 650 korun.

„V příštím roce by se neměl zvyšovat ani poplatek za svoz komunálního odpadu, ale neporoste ani cena jízdného," uzavřela mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.