Dočkat příjemnějšího prostředí by se mohli obyvatelé Kainarovy ulice, kde dojde k úpravě příjezdové cesty a úpravě parkoviště.

Město chce také znovu předláždit zvlněnou Kratochvílovu ulici v centru, jejíž stav se po letošní zimě opět zhoršil.

Radní chtějí investovat i do opravy schodů ke zdravotnímu středisku na Kopaninách a v plánu je revitalizace hradního příkopu zámku.

VIDEO: Nemilosrdné Inferno divadla Dostavník vyprodalo Městský dům

Další etapa regenerace Předmostí

Na novou střechu se může těšit Základní škola B. Němcové a stavebních úprav se dočká kino Hvězda.

„Město v letošním roce investuje částku zhruba 238 milionů, z toho 206 milionů tvoří nové akce. Mezi priority patří stavba mostů v Dluhonské ulici, ale i demolice budov a úprava prostranství ve Škodově ulici. Obyvatele Předmostí čeká už dvanáctá etapa regenerace panelového sídliště,“ vyjmenoval některé akce náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Radnice má ale v plánu i zateplení dvou pečovatelských domů - v ulici Trávník a U Žebračky.

O investicích debatovali zastupitelé na svém posledním zasedání. O nutnosti některých vynaložených nákladů ale někteří z nich nejsou přesvědčeni.

„Pokud by bylo na pořadu dne zobousměrnění Palackého ulice, tak bych chápal, že se Kratochvílova ulice opraví. Má ale smysl za takové prostředky předlažďovat, když tam ty autobusy stále jezdí?,“ ptal se třeba zastupitel Michal Zácha (ODS).

Podle radních se ale oprava Kratochvílovy ulice bude odvíjet od zobousměrnění Palackého.

ČTĚTE TAKÉ: Hluková vyhláška v Přerově se opět vrací

Co všechno se dá udělat za 104 milionů pro Přerováka?

Jablkem sváru se opět staly dva zchátralé mosty v Dluhonské ulici. Stavba nových totiž bude stát zhruba 104 milionů korun.

„Byl schválen záměr, že to bude stát 60 milionů korun, a teď je to 100 milionů. V nadsázce se tedy schválila stavba psí boudy a nakonec je z toho čtyřpatrový dům,“ komentoval to zastupitel Tomáš Tužín.

Podle zastupitele Marka Dostála (ODS) by se za stejnou částku podařilo spravit dvě třetiny cest a chodníků ve městě.

„Co všechno se dá udělat za 104 milionů pro Přerováka? Takto spravíme dva Dluhonské mosty, a co z toho budeme mít?,“ divil se.

Radní vysvětlovali, že se jedná o investici, na kterou má město šanci získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury až ve výši 93 milionů korun.

„I kdyby se dělaly ve městě akce za 104 milionů korun, nikdo by je nedotoval. Já bych pochopil, kdyby tady byl konkrétní návrh opozice, na co by chtěla použít finanční prostředky konkrétně. Je to jen určitý druh bezradnosti. Kritika pro kritiku,“ uzavřel radní Jiří Kohout (SpP).

ČTĚTE TAKÉ: 

Práce na dálnici D1 se znovu rozběhly

Hon na "čaroděje Mlčocha". Boj o tajemníka ohrožuje koalici