Kapka se v České republice koná již jedenáctým rokem a její výtěžek bude i tentokrát v plné výši využit k rozšíření Českého národního registru dárců kostní dřeně.

„Letos očekáváme účast asi čtyřiceti českých měst, ve kterých budou dobrovolníci na téměř stovce čerpacích stanic umývat skla a nabízet možnost příspěvku do zapečetěných kasiček,“ uvedl hlavní koordinátor projektu Martin Hájek.

Na Teplické ulici v Hranicích budou skauti asistovat řidičům na čerpací stanici v pátek 12. června od půl třetí do půl sedmé a v sobotu 13. června od půl osmé do půl dvanácté.

„Budou mimo jiné poskytovat informace o Registru dárců kostní dřeně a nabízet možnost přispět k jeho rozšíření,“ řekl koordinátor hranické Kapky Jan Hapala. Smyslem humanitární akce je upozornit veřejnost na problémy lidí, postižených nemocemi krvetvorby.

Jejími pořadateli jsou Junák a Nadace pro transplantace kostní dřeně. „Během minulých ročníků se skautům a skautkám podařilo vybrat 6,4 milionu korun,“ dodal na závěr Martin Hájek s tím, že jen vloni nashromáždili do pokladniček neuvěřitelných šest set tisíc.