Kurz první pomoci organizují a vedou zkušení zdravotníci oddělení ARO, kteří se zájemci prakticky nacvičují první pomoc včetně resuscitace.

„Kromě praxe zároveň zdravotníci nabízejí i informace a užitečné rady, jak zachovat chladnou hlavu i v krizových, život ohrožujících situacích a samozřejmě jsou k dispozici i pro všetečné dotazy. Kurz je proto užitečný jak pro laiky v poskytování první pomoci, tak i pro všechny, kteří si chtějí své dovednosti a znalosti osvěžit či vylepšit," vysvětlila Marie Jouklová, náměstkyně ředitele pro nelékařskou zdravotní péči Středomoravské nemocniční, pod kterou Nemocnice Přerov spadá.

Dvouhodinový rychlokurz první pomoci nabídne nemocnice v několika termínech, a to 25. března, 29. dubna, 27. května a 24. června vždy od 15 hodin. Kurz se koná v přednáškovém sále nemocnice v budově stravovacího provozu. Zájemci se mohou informovat také na telefonním čísle 581 271 222.

„Znát alespoň základy první pomoci by měl každý z nás. Nikdy totiž nevíte, kdy bude někdo potřebovat vaši pomoc. Může to být někdo blízký a mohou rozhodovat minuty. Pak jsou znalosti i jakákoliv praxe z poskytování první pomoci doslova k nezaplacení," doplnila Marie Jouklová.

Cena kurzu je 300 korun. Minimální počet osob pro konání kurzu je devět lidí, maximální dvanáct. Zájemci o účast se musí předem nahlásit.

V případě, že kapacita kurzu nebude naplněna, kurz v daném termínu neproběhne.