„Dětem, vzrůstově menším než stojící vozidlo, hrozí nebezpečí, vyplývající z nedostatečnosti rozhledových úhlů, zapříčiněné vozidly stojícími hned za přechodem,“ citovala z dopisu mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Úředníci dali rodičům za pravdu a ještě před začátkem nového školního roku, tedy ve dnech od 20. do 28. srpna, dojde v ulici Svisle k dopravním úpravám.

„Před přechody budou na vozovku umístěny piktogramy, které upozorní řidiče na zebru, již využívají především děti. Instalovány tu budou rovněž svislé dopravní značky, poukazující na zvýšený pohyb chodců,“ shrnul Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu.

Řidiči budou muset parkovat jinde

Na silnici přibude také zákazová značka, která řidičům sdělí, že již nebudou moci parkovat na silnici před autobusovou zastávkou.

„Odborníci totiž tuto část komunikace vyhodnotili jako kolizní místo, které je nebezpečné jak pro parkující řidiče, kteří tu vstupují přímo do vozovky, tak i projíždějící šoféry. Je nám líto, ale řidiči si budou muset najít nová místa k parkování,“ konstatoval náměstek primátora Pavel Košutek. (ANO).

Nová úprava by měla zlepšit situaci i řidičům autobusů, kteří při výjezdu ze zastávky zajíždějí do protějšího jízdního pruhu - a musejí mnohdy dlouho vyčkávat, než projedou vozidla v protisměru.

V ulici Svisle přibude poslední srpnový týden ještě jedna úprava, která má toto místo udělat bezpečnějším. Část komunikace, která začíná u baru U Medvídka a končí před někdejším Telecomem, bude kvůli lepší přehlednosti nově jednosměrná.