S nápadem přišla jako první fotografka Zuzana Štolcová, která se před lety rozhodla vyzdobit s přáteli jednu zastávku na nábřeží Protifašistických bojovníků.

Později se k akci připojili i studenti Gymnázia Jakuba Škody, žáci a učitelé základních škol v Předmostí a Za mlýnem, dětské oddělení knihovny, Středisko volného času Atlas a Bios nebo ZUŠ B. Kozánka.

„I pro nás je často výzdoba, jakou učitelé a děti zvolí, překvapením. Tají ji totiž do poslední chvíle,“ řekla hlavní organizátorka akce Marta Jandová.

Podle ní se ve čtvrtek objevily velikonočně nazdobené zastávky u nákupní galerie, před pivovarem, na nábřeží PFB a Edvarda Beneše, v Palackého ulici, u staré porodnice nebo před školou v Předmostí. Lidé se budou moci pokochat pohledem na ně až do 28. dubna.

„Zastávku na nábřeží PFB jsme se rozhodli nazdobit jako velikonoční kraslici tak, aby to bylo vizuálně hezké - část balonků byla tedy nafouklá heliem. Je ale pravda, že nejhezčí pohled byl na zastávku první den, protože část balonků déle nevydržela,“ svěřila se fotografka Zuzana Štolcová, která se k projektu i letos připojila.