Nevšední pohled se nabízí také kolemjdoucím, kteří míří od nákupní galerie do centra přes náměstí Přerovského povstání. Kašna je nazdobená světelnými koulemi a potemnělé zákoutí u kina Hvězda, kterým se lidé bojí projít i ve dne, prozářila světelná brána. Ta se rázem stala atrakcí pro malé i velké a rodiče s dětmi se u ní fotí.

Řidičům se tento týden uzavřelo kvůli opravám parkoviště u obchodního centra Přerovanka. Okamžitě to pocítila další dvě v centru města - na Žerotínově náměstí a u kina Hvězda.
Zoufalá situace. Parkoviště u Přerovanky se uzavřelo, řidičům místa chybí

Sváteční atmosféru první adventní neděli ještě více umocní světelná výzdoba centrálního Masarykova náměstí, na kterém se vpodvečer rozzáří vánoční strom. Po odpočítávání vteřin, jehož se v neděli 3. prosince přesně v 18 hodin zhostí primátor města s nadanými dětmi, které letos získaly sošku Scholar, se rozsvítí čtrnáct metrů vysoká kanadská jedle.

Výstavba dálničního obchvatu, 8. listopadu 2023, Přerov.
VIDEO: Stavba dálnice D1 u Přerova pokročila, nad chemičkou se buduje estakáda

„Hodinu před slavnostním rozzářením symbolu Vánoc na pódiu vystoupí Pěvecký sbor Vocantes, v 18.10 hodin zahraje na náměstí skupina Argema. Lidé se mohou těšit na čtrnáct stánků s punčem, bramboráky, svařákem a dalším občerstvením,“ zve ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Světelnou výzdobu na náměstí letos tvoří nebesa a prostranství ozdobí také nový vyřezávaný betlém, který zhotovil Pavel Dlabal ze Senice na Hané.

Vánoce, bannerVánoce, bannerZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Přerovsko. Děkujeme.