„Na rovné cestě u rodinného domu nezvládl řízení, sjel na kraj cesty a skončil i s autem v okrasném zábradlí,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Vůz se po nárazu ještě vytočil a narazil do zdi domu zrovna v místech, kde je skříňka hlavního uzávěru plynu a plynoměr. Na místě zasahovali také hasiči.

„Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška a k jeho zranění nedošlo. Škoda na autě je 30 tisíc korun, na okrasné zábraně pak 15 tisíc,“ upřesnila mluvčí. Mladík dostal pokutu 1,1 tisíce korun.

Osudný mikrospánek

Mikrospánek zavinil v sobotu před čtvrtou hodinou odpoledne nehodu na silnici mezi Osekem a Prosenicemi. „Šestatřicetiletý šofér škody fabie usnul za jízdy. V blízkosti železničního přejezdu přejel nečekaně do protisměru, kde se bočně střetl s vozem Suzuki. Auto řídila třicetiletá žena,“ řekla mluvčí.

Škodovka vyjela po nárazu mimo cestu, kde urazila směrový patník, a svou přední částí nabourala do zabezpečovacího zařízení přejezdu. „Vůz skončil ve sloupu veřejného osvětlení, který se po nárazu vyvrátil. Řidič poškodil horní osvětlení a zpřetrhal dráty rozhlasu,“ doplnila rozsah škod mluvčí.

Kvůli úniku provozních kapalin zasahovali na místě hasiči.

Nehoda se obešla bez zranění a alkohol na místě vyloučila dechová zkouška. Škoda na fabii je 80 tisíc, na Suzuki 20 tisíc, na drátech rozhlasu 5 tisíc a směrovém sloupku 1 tisíc. Řidič dostal pokutu 2 tisíce.

Hrozivá otáčka

Nepozornost zavinila v neděli kolem osmé hodiny ráno také kolizi v Dluhonské ulici v Přerově. Čtyřiapadesátiletý řidič jel ve Škodě Octavia kolem vrátnice přerovského podniku ve směru na Dluhonice.

„Najel ke krajnici, a aniž by dal znamení o změně směru jízdy, chtěl se otočit s autem. Přehlédl při tom ale projíždějící vůz Renault, který řídil sedmačtyřicetiletý muž. Mezi auty došlo ke srážce,“ řekla Urbánková.

Řidič renaultu ve snaze vyhnout se druhému autu narazil do zděné budovy vrátnice. Ke zranění ale nedošlo. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Na renaultu je škoda 80 tisíc, na Škodě Octavia 40 tisíc a budově vrátnice pak 20 tisíc. Šofér musel na místě zaplatit pokutu dva tisíce.