„Na stezce se stále pracuje, ukončení je v plánu do 30. září,“ informoval starosta Týna nad Bečvou Josef Vaculín.

Obci se podařilo získat dotace z evropských fondů a náklady na terénní úpravy a položení asfaltu nebyly tak vysoké.

Přímo v Týně usnadnili jízdu cyklistům také. Na silnici mezi místním náměstím kolem Zemědělského družstva k napojení na cyklostezku směrem na Lipník nad Bečvou byl dříve nekvalitní povrch.

Ten nepřipouštěl jízdu na kolečkových bruslích a i cyklistům se jelo hůř. „Na tento úsek se nám nakonec dotace získat nepodařilo a obec jej financovala z vlastních zdrojů,“ podotkl Vaculín.

Zástupci měst ležících na Bečvě se v polovině září sešli v Hranicích, kde se dohodli na spojení pramene řeky k jejímu soutoku s Moravou po cyklostezce. Po dokončení má být trasa dlouhá kolem 300 kilometrů a k aktivnímu odpočinku ji bude využívat přes půl milionu obyvatel.

Města a obce nyní hledají vhodné logo cyklostezky Bečva. To může navrhnout prakticky kdokoliv v rámci veřejné soutěže. Černobílý i barevný návrh loga, které se bude užívat v propagačních materiálech a na informačních tabulích, má mít snadno zapamatovatelný vzhled.

Loga lze posílat do konce října na adresu jana.pivodova@mu-prerov.cz

K propojení Hranic a Přerova po asfaltové cyklostezce nyní zbývá poslední kilometr. Jedná se o katastr místní části Hranic – Slavíče, kde se město dlouhodobě potýká s majetkovými spory vlastníků pozemků.

„Je to několik parcel vedoucích napříč potenciální stezkou. Majitelé by je byli ochotni prodat, jen pokud bychom je koupili celé,“ naznačil problém hranický starosta Miroslav Wildner letos v červnu. Úplné spojení je tak zatím v nedohlednu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

Cyklostezka spojí třicet měst