„Nové budou i některé odvodňovací žlaby a obrubníky. Do opravy chodníku budeme investovat částku 770 tisíc korun,“ shrnul náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Zóna před Přerovankou se má spravovat ve třech etapách a bude zachován přístup ke všem prodejnám - práce na jednotlivých úsecích se mají provádět tak, aby byla vždy jedna část průchozí.

Pracovníci technických služeb začali s výměnou dlažby tento týden a předání stavby je v plánu 18. listopadu. „Práce budou postupovat od Komenského ulice k centru města, takže posledním úsekem je část před zlatnictvím,“ doplnil Alexandr Salaba z přerovského magistrátu.

Stav chodníků v centru Přerova se vylepšuje postupně. Už v létě prošla opravou dlažba ve Wilsonově ulici, za kterou město zaplatilo čtvrt milionu korun. Koncem září pak přišel na řadu neutěšený stav chodníků na Žerotínově náměstí, jejichž oprava přijde na necelých 600 tisíc korun. Kromě toho se spraví i úseky v jiných částech Přerova - například spojnice mezi Velkou Dlážkou a Sokolskou ulicí. Oprava této pěší trasy o délce 44 metrů, která byla vždy po deštích pod vodou, začala v pondělí, potrvá deset dní a město za ni zaplatí 90 tisíc korun. 

Leona Machálková.
V Přerově se ruší koncerty i oslavy gymnázia s Leonou Machálkovou