„Důvodem uzavírky, která začne v pondělí 21. května a potrvá do konce měsíce, je reklamace stavby. Společnost Skanska, která předala před šesti lety nový most městu, se pustí především do oprav severního předpolí. Jsou zde poruchy v živičném krytu - trhliny u armaturních poklopů a spár,“ upřesnila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Město reklamovalo také deformace na dlážděné vyvýšené křižovatce, na které jsou viditelně vyjeté koleje.

„Požadujeme nahradit ztrátu výplně, tedy kamenné drti mezi dlažbou z žulových kostek,“ zmínila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Betonové stromy lidé nevzali za své

Tyršův most podle návrhu architektky Aleny Šrámkové překlenul řeku Bečvu v roce 2012 a nahradil původní zrezivělou lávku.

Stavba, která přišla na 116 milionů korun, budila dlouhou dobu emoce - část Přerovanů požadovala návrat k původní historické podobě mostu, někomu zase vadily robustní sochy.

Zatímco s bronzovým zubrem a ptákem se lidé časem smířili, betonové stromy lidé dodnes nevzali za své.

Reklamace obkladů pilířů

„Za šest let existence prochází konstrukce Tyršova mostu už sedmým reklamačním řízením - a to od drobných vad až po náročnější. Například od minulého roku stále běží reklamace obkladů pilířů, které nevydržely nápor vody. Tato část mostu by se měla s největší pravděpodobností opravit letos v létě, kdy je na Bečvě plánovaná srážka,“ uzavřela mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.