Čtenáři – zapomnětlivci mohou využít Týdne knihoven a odevzdat tak zapůjčené knihy, aniž by platili pokuty za upomínky. Knihovníci si od čtenářské amnestie slibují vrácení knih, které postrádají i několik měsíců.

„Pokud nám čtenáři během týdne vrátí zapůjčené knihy, ale třeba i časopisy nebo CD, nebudou pokutováni. Podmínkou však je, že vypůjčené věci musejí být v pořádku,“ uvedl ředitel Městské knihovny Pavel Cimbálník.

Podle něj čtenářskou amnestii mohou lidé využít jednak v centrální knihovně na Žerotínově náměstí, ale i ve všech třech pobočkách včetně dětské v Palackého ulici.

V rámci Týdne knihoven, který připadá na první říjnový týden, připravila přerovská knihovna pro veřejnost také celou řadu akcí. Zájemci se mohou například zúčastnit v pondělí Velkého říjnového společného čtení z knih Karla Čapka nebo ve středu zavítat na cestopisnou besedu s Jiřím Márou.

Až do konce měsíce je k vidění prezentační výstava Městské knihovny v Přerově a neziskových organizací. Ta je umístěna v Městském informačním centru v Kratochvílově ulici.