Turistická sezona v Lipníku nad Bečvou každoročně trvá od května do září.

„Během ní nabízíme denně mimo pondělí zdarma komentované prohlídky města s průvodcem se začátkem od turistického informačního centra v 10 a 14 hodin. Součástí prohlídky jsou i běžně nepřístupné památky jako zvonice s historickým věžním hodinovým strojem či bývalá židovská synagoga. Rovněž bude přístupná i pamětní síň Policie ČR – oddělení Lipník nad Bečvou a to vždy o víkendech v rámci pravidelných komentovaných prohlídek města nebo na požádání. Expozice nabízí dobové dokumenty, fotografie, zbraně a další zajímavosti ze života četníků," zmínila k nabídce infocentra hlavní průvodkyně Kateřina Matyášová.

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, a to v neděli 29. května.

„Na jeden den se Lipník v rámci akce Pohádkové město promění ve strašidelný svět plný čarodějnic, čertů, kouzelníků, rytířů a dalších pohádkových postav. Touto hravou a poutavou formou se děti seznámí nejen s dějinami města, jeho nejvýznamnějšími památkami, ale také s pověstmi našeho regionu a tvorbou regionálních autorů," přiblížila Jana Březovská z Turistického informačního centra.

Procházky městem s průvodcem s pěti zastaveními u významných turistických cílů a strašidelným programem začínají na nádvoří zámeckého parku v 10 a 14 hodin. Prohlídky jsou zdarma, na jejich konci v meditační zahradě čeká návštěvníky kouzelnické představení s překvapením­.