Hodové slavnosti odstartovaly v sobotu odpoledne poměrně netradičně – turnajem v metané.

„Máme totiž v obci členku reprezentačního družstva v metané, Hanu Pavlíčkovou, takže jsme využili jejích dovedností a odpoledne učila místní jak na to. Soutěžilo se v tříčlenných družstvech,“ řekl starosta Tučína Jiří Řezníček.

Ve sportování se pokračovalo ještě po zbytek dne.

Zájemci mohli poměřit své síly i ve fotbalovém turnaji, kde se proti sobě utkaly speciální týmy.

„Hráli svobodní proti ženatým, nebo senioři proti zastupitelstvu obce,“ popsal sobotní program starosta. První den slavností završilo posezení na místním koupališti.

Hlavní program hodů pak byl naplánovaný na neděli. Začalo se časně zrána, už v sedm hodin, hudebním budíčkem. Následovala mše svatá u místní kapličky.

„Světili jsme zvon, požární auto i zvonečky „Vesnice roku 2009“,“ sdělil Řezníček. Kromě toho se odpoledne mohli všichni po vesnici svést speciálním dopravním prostředkem – Tučolínem.

Na své si přišly i děti, které se vyřádily na kolotočích, skákacím hradu a dalších atrakcích.

„S rodinou jsme obešli všechny akce. Pozvali jsme i přátele a celý víkend trávíme v Tučíně. Včera jsme se byli podívat na soutěžení na hřišti, dnes jsme vzali děti na kolotoče. Ještě plánujeme pořádný hodový oběd,“ nechala se slyšet jedna z návštěvnic slavností.

Na hodech se vystřídaly během obou dnů stovky návštěvníků a ve vesnici se tančilo i zpívalo až do nedělního večera. (svr)