Z kostela zazněly písně v podání zpěvačky Michaely Grohmanové a koncert proložily i audiovizuální medailonky s novoročním přáním z úst známých rodáků Přerova - například hokejisty Martina Zaťoviče, ředitele pivovaru Zubr Tomáše Pluháčka a dalších osobností.

„Přemýšleli jsme, jak můžeme lidem v dnešní specifické době co nejblíže donést poselství, která k době adventu, Vánoc a novému roku patří. Právě dnes - více než kdy jindy - cítíme potřebu předat do nového roku uvědomění vlastní síly, poselství a povzbuzení pro každého z nás. Proto jsem uspořádali on-line koncert,“ nastínila ředitelka Charity Přerov Alena Pizúrová.

Každá ze služeb charity je podle ní střípkem pomoci konkrétním lidem a dohromady tvoří kruh, který nikde nekončí.

„Všichni, kteří mají chuť přispět, tak mohou učinit prostřednictvím on-line kasičky. Výtěžek sbírky z koncertu putuje zpět za našimi klienty v podobě poskytnutých služeb. Za každou finanční částkou je jedna tvář. Protože každý, kdo chce, se může stát silou ruky, která oblékne, umyje vlasy a ošetří rány. Síla má mnoho podob, ale jednu tvář - tu tvou,“ dodala Emilie Šmídová, pastorační asistentka.

Lidé mohli sledovat koncert v přímém přenosu v Televizi Přerov a na Youtube kanálu Charity Přerov. Požehnání koledníků je k dispozici i na webu Tříkrálové sbírky www.trikralovasbirka.cz. Virtuální kasička bude spuštěna až do 24. ledna příštího roku.