Akci pořádá přerovské Regionální centrum Sport pro všechny. Více než o rivalitu mezi soutěžícími jde o ukázku toho, co taneční skupiny připravily.

„Jde o otevřenou přehlídku, na kterou se mohou přihlásit různé taneční skupiny. Úroveň se každým rokem vyrovnává, proto hodnotit výkony je čím dál těžší," uvedla Pavla Odstrčilová, hlavní rozhodčí a předsedkyně pořádajícího Regionálního centra. Vybrané skupiny pak postoupily do krajského nebo celostátního kola.

„Je důležité, aby se děti pohybovaly a měly dobré zázemí, proto to děláme. Hlavní je pěstovat radost z pohybu a z hudby – to vidím na všech účastnících. Závisí to na lidech, kteří s dětmi pracují, tedy na autorkách choreografií," doplnila.

Porotě i divákům se představilo celkem 27 tematicky pestrých skladeb. Muzikálové hity se střídaly se současnou muzikou, zazněly i pohádkové písně nebo tradiční české nápěvy. Retro vystoupení si připravily ženy z přerovského Atlasu.

„Je tu skupina rodičů, kteří se nám před třemi roky vyhecovali a začali tancovat. Chtěli dokázat dětem, že jsou schopní také vystoupit. Spolu se učí prvky doma," prozradila Vladimíra Šulavová, vedoucí oddělení taneční školy.

Za tónů obligátních skladeb Michala Davida nebo Hany Zagorové vyhecovaly ženy celou halu.

„Téma jsme vybíraly společně, písničky všichni znají a naším cílem bylo, aby se bavili i diváci, nejen my," zmínila trenérka Nikola Němčáková.

Spokojenost byla vidět i na trenérce Vendule Janouškové z Troubek, která do soutěží připravuje tři různě věkové skupiny.

„Holkám se to dnes moc povedlo, udělaly pro to maximum. Trénujeme od září, hodinu jednou týdně, a když se blíží vystoupení, pochopitelně přidáme. Doufám, že do budoucna se nám podaří scházet se častěji," pověděla.

Akce se v tovačovské hale uskutečnila již poněkolikáté.

„Přehlídka má dlouholetou tradici, na letošní přijelo více než tři sta účastníků. Jsme nezisková organizace a všechno dělají dobrovolníci. Rodiče dětí nám obrovsky pomáhají, jsou to tahouni, bez nich by to nešlo," řekla za organizátory v Tovačově Ivana Smolková.