„Pokusíme se obnovit taneční čaje, které jsme prožívali v šedesátých letech. Protože se ale doba změnila, nevěříme, že by se nám podařilo lidi dostat do „měšťáku" v neděli ve tři hodiny odpoledne. Čaje se tedy budou konat v sobotu v osm hodin večer," řekl jeden z pořadatelů Bohuslav Přidal.

Společenská akce bude mít symbolický název – „Tenkrát ve tři, dneska v osm" a jako první roztančí Městský dům v sobotu 15. října přerovská kapela ReVox, která hraje hity zpěváka Pavla Nováka.

Druhý večer se uskuteční v sobotu 5. listopadu a podium rozezní legendární kapela Synkopa, jež zahraje tehdejší hity dalšího známého Přerovana – Jaroslava Wykrenta. Třetí hudební večer se uskuteční 19. listopadu, kdy obě tyto kapely vystoupí společně.

„Chceme pozvat i hudební hosty, kteří tehdy na čajích vystupovali. Měšťák doslova praskal ve švech a o Přerovu se v té době říkalo, že je to malý Liverpool. Hrávalo se na mnoha místech – na Komuně, ale i nahoře u Hrocha, v Grandu, Avionu a nebo kavárně Bečva," uzavřel.