Po silnici, která je v dezolátním stavu, proudí denně ve směru na výpadovku na Zlín stovky kamionů a nákladních aut. V Přerově patří k nejhorším úsekům.

„Komunikaci v Tovární čeká úplná uzavírka. Neprůjezdná bude od křížení se silnicí I/55 v ulici Generála Štefánika až po křižovatku v Denisově. V plánu je kompletní oprava silnice, jež je v havarijním stavu," nastínil náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO).

Řidiči budou muset respektovat objízdnou trasu, na kterou je navedou dopravní značky. Podle oborníků už komunikaci nelze udržet v provozuschopném stavu pouze běžnou údržbou – navíc právě po této silnici povede jedna z tras přepravy při plánované výstavbě dálnice D1.

„Úsek se bude spravovat v délce 500 metrů. Na celkové ploše 1700 metrů čtverečních má být provedena výměna asfaltových vrstev. Na 100 metrech čtverečních silnice, která vykazuje největší poruchy, provedeme také sanaci konstrukčních vrstev," uvedl Radomír Všetička ze Správy silnic Olomouckého kraje, která je investorem stavby.

Podle něj bude nutné vyřešit také úpravu třinácti kanalizačních poklopů a uličních vpustí.

V červnu přijde na řadu Tovačovská

Na rekonstrukci této důležité dopravní tepny naváže hned 30. května další uzavírka. V plánu je totiž také oprava v Tovačovské ulici, která potrvá až do 6. června.

„Projíždět ulicí budou moci pouze autobusy. Cestující ale musejí počítat s tím, že se zastávka posune zhruba o sto metrů," přiblížila Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Neprůjezdná Palackého

Dopravní situaci zkomplikuje ještě více také úplná uzavírka Palackého ulice, a to z důvodu pokládky tichého asfaltu, jenž má tlumit hluk z dopravy.

„Palackého ulice prochází rozšiřováním už od dubna, ale neprůjezdná je jen částečně. Od 1. do 30. června se uzavře celá silnice, a to od kruhového objezdu u mostu Míru až po křižovatku s ulicí Komenského. Samotný kruhový objezd uzavřený nebude," doplnila Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Řidiči, projíždějící Přerovem, se budou muset obrnit trpělivostí.

„Je potřeba zdůraznit, že jsou silnice ve městě ve špatném stavu a opravit je musíme. Prosíme tedy všechny účastníky silničního provozu a také občany Přerova, aby byli tolerantní k možným problémům, " uzavřel přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

SOUVISEJÍCÍ: Palackého znovu na talíři! Zobousměrnění vadí