„Práce v Tovární ulici začaly v dubnu a obnášely vykopání stávajících konstrukcí, přeložky veškerých inženýrských sítí, provedení sanací, konstrukčních vrstev a pokládku nového asfaltu. Inženýrské sítě byly kolikrát v jiných místech, než se předpokládalo, což znamenalo komplikace,“ shrnul stavbyvedoucí zhotovitelské firmy Eurovia Petr Kullmann.

Podle něj pracovaly na stavbě v Tovární ulici v nejvytíženějších dnech až tři desítky dělníků.

Po novém povrchu silnice by mohla začít projíždět auta už v polovině prosince.

„Silnice u hypermarketu Albert bude do konce roku také v asfaltu, ale zatím nebude průjezdná. Živičné vrstvy máme položené i v areálu Juty,“ dodal.

Hala TJ Spartak Přerov.
Hala Spartaku má nového majitele. Co se změní?

Na jaře pokračování přes Jutu

Podle radního pro dopravu Tomáše Navrátila (ANO) se po zprůjezdnění Tovární ulice řidičům v Přerově uleví.

„Pro místní dopravu to bude určitě znamenat zlepšení. Auta totiž nebudou přejíždět přes Komenského ulici a 17. listopadu, ale doprava se částečně vrátí k nádraží. V úseku u hypermarketu Albert budou nachystané veškeré přeložky, ale tento poslední kousek silnice přijde na řadu až v dubnu. Mělo by dojít i k úpravě chodníků tak, aby byla na zimu tato část města pro chodce co možná nejlépe schůdná,“ řekl.

Dopravní situaci v Přerově podle něj pomohlo také zprůjezdnění komunikace v Kozlovicích, kde probíhaly opravy poničené silnice. Cesta je znovu v provozu od čtvrtku.

Nové nákupní centrum má vyrůst na místě budovy bývalé lepenkárny (na snímku) v části areálu přerovské firmy Kazeto.
Nové nákupní centrum vyroste v Přerově, v Kazetu zbourají několik budov

Příští rok na jaře se stavební technika přesune na křižovatku ulic Velké Novosady - Komenského a Kojetínská, kde budou práce na stavbě průpichu pokračovat.

Průpich je součástí vnitřního průtahu městem a má přispět k větší plynulosti dopravy. Silnice o délce 826 metrů začíná na křižovatce ulic Velké Novosady - Komenského - Kojetínská, protne areál bývalé firmy Juta, povede podél autobusového nádraží a napojí se na Tovární ulici. Po dokončení stavby tu vznikne zcela nová čtyřproudová komunikace.

Počítá se s úpravami křižovatek, které jsou v trase, a v plánu je také 187 metrů dlouhá protihluková stěna. Náklady na stavbu průpichu činí 189 milionů korun a město Přerov se finančně podílí částkou 22 milionů. Z jeho rozpočtu se bude financovat třeba komunikace pro pěší a cyklisty nebo nové světelné signalizační zařízení.