„Z původního festivalu se stal odpolední blok koncertů. Návštěvníci přijali alespoň to, že se podařilo udržet dlouholetou tradici, i když se prostředí změnilo,“ shrnula Arana Adlerová, která festival pořádá od jeho prvních ročníků.

Letos se akce koná v sobotu 18. srpna a prvním hostem je v 17 hodin brněnská folk rocková kapela Evelína.

„Od 18 hodin se mohou lidé těšit na litovelskou kapelu Noaco a v 19 hodin vystoupí Pavel Tabásek. Hlavním hostem je ve 20 hodin slovenská kapela Korben Dallas, která reprezentuje současnou pop folkovou scénu a hraje s předními zpěváky,“ upřesnila.

Můžete vyrazit i vláčkem

Návštěvníci se budou moci do Tovačova vypravit motoráčkem z Kojetína.

„Víkendová akce navazuje na Kojetínské hody, takže mezi Tovačovem a Kojetínem pojede historický vláček. Tomu, kdo bude chtít, umožníme i letos přenocovat v parku ve stanu. A protože byl loni zájem o pozorování západu slunce ze zámecké věže, zpřístupníme ji i letos,“ doplnila kastelánka tovačovského zámku Květa Zajícová.

V rámci Tovačovského hudebního léta si mohou lidé užít už nadcházející sobotu 11. srpna komorní koncert v kapli, na kterém se představí Zpívající mísy. „Po Tovačovském portálu zakončujeme hudební léto v sobotu 25. srpna středověkou hostinou, kterou pořádáme ve dvou časech - v 17 a 19 hodin,“ dodala.