Během uplynulých patnácti let si našel cestu do Tovačova úctyhodný počet návštěvníků. „Měli jsme silnější ročníky, na které přišlo i sedm set lidí, někdy se ale počasí nevydařilo a účast byla slabší," zmínila.

Festival má ve svém podtitul uvedeno právem „rodinný". V areálu zámeckého parku totiž vždy panuje pohodová nálada, lidé tančí, nebo jen tak posedávají v trávě a hlavně – dokážou bouřlivým aplausem ocenit každou kapelu.

Letošní jubilejní ročník byl výjimečný tím, že byly pozvány skupiny, které si získaly přízeň publika i v minulých letech, a vyhrály diváckou soutěž. V sobotu odpoledne se tak na podiu vystřídaly například kapely Špunt, Epy de mye, Bezefšeho, Šantré, Bejlí, Lístek nebo Falešná karta.

Narozeninovým dárkem byla brněnská kapela Ukulele troublemakers, která má v repertoáru slavné hity od Lennyho Kravitze, AC/DC nebo Beatles. Přesně o půlnoci pak dostal patnáctiletý festival od pořadatelů vlastní občanku a dort.

Organizátoři se ale netajili tím, že mají obavy o jeho další existenci. Festival si totiž na sebe nevydělá a je odkázán na finanční pomoc města. „Záleží tedy na tom, jestli si to dítě nechají, nebo ho pošlou do světa," poznamenala Arana Nosálová.

Spokojenost návštěvníků a fakt, že se kapely do Tovačova rády vracejí, jsou pro pořadatele tím největším oceněním. „Vnímám tu skvělou atmosféru kolem sebe, a to mi stačí, takže ani nepotřebuji vědět, kdo právě vystupuje," řekl jeden z návštěvníků Michal Šimek z Křenovic.