„Odhadujeme, že by mohlo v sítích skončit přes 600 metráků ryb - od kaprů přes amury a tolstolobiky až po štiky, candáty nebo sumce. Počasí letos nebylo špatné a na rozdíl od jiných krajů v republice nás netrápil nedostatek vody, který s sebou nese úhyny. Některé rybníky dokonce musely kvůli deficitu vody ryby slovit už v srpnu - třeba na Vysočině nebo ve Velkém Meziříčí,“ řekl Jiří Zahradníček z Rybářství Tovačov. Jediným problémem, který rybáře dlouhodobě trápí, jsou nálety kormoránů a racků.

Modelové kolejiště v budově, kterou zakoupil od Českých drah a svépomocí opravil přerovský Klub železničářů, si mohli o víkendu prohlédnout návštěvníci. Výstava v sobotu a v neděli přilákala stovky lidí.
Vláčky na lepším. Klub železničářů představil modelové kolejiště v nové budově

Na výlov Hradeckého rybníka každoročně zamíří tisícovky lidí. Divácky atraktivní je nejen zatahování sítí, ale i bohatý doprovodný program a živá muzika.

„I letos si lidé pochutnají na rybích specialitách. V nabídce budou rybí hranolky, smažené ryby, ale i pečený kapr na cibuli, pstruh na dva způsoby nebo uzený tolstolobik. Chuťově velmi dobré jsou také ryby, opékané na kameni,“ popsal.

Ryby z říjnového výlovu míří každoročně na stůl spotřebitelů, ale také pro rybářské svazy do revírů.

„Kapry na vánoční stůl lovíme až v průběhu listopadu a už teď můžeme uklidnit zákazníky, že se nemusejí obávat velkého zdražení. I když nás dorazilo zvýšení ceny obilí, které potřebujeme, když se ryba přikrmuje, a ani náklady na naftu se nepodařilo stáhnout, máme v úmyslu kapra na Vánoce nezdražovat - necháme ho mezi cenou 105 a 110 korun za kilo,“ upřesnil.