Mezi jisté opravy, do kterých se město během roku pustí, patří rekonstrukce komunikace v ulici Podvalí u židovského hřbitova.

„Loni jsme dělali první etapu, na kterou letos navážeme a dokončíme ji," potvrdil starosta Leon Bouchal.

Zámecký areál se letos dočká také několika úprav.

„Na zámku bychom měli realizovat opravu a nátěr barokní kaple. Také budeme rekonstruovat část zámku s názvem Sala terrena, neboli sál v terénu, který je součástí nádvoří zámku. Budeme tam dělat statické zajištění celého objektu a odvlhčení zdiva," doplnil.

Do oprav zámku investuje město každoročně – největší událostí byla celková oprava Spanilé věže, ke které došlo v roce 2014. Tato rekonstrukce získala před několik dny krajskou cenu Památka roku 2015, která se uděluje za nejlepší obnovu památky.

Rozpočet: 16 milionů navíc

Stavební akce může Tovačov uskutečnit také díky přebytku hospodaření z loňského roku – do městské kasy díky němu přibylo 16 milionů korun.

„Dá se to přičíst dobrému hospodaření a také tomu, že jsme v minulém období získali peníze z dotací, což nám umožnilo ušetřit příjmy, které dostáváme ze sdílených daní," vysvětlil Leon Bouchal.

Pokud se podaří dosáhnout na další dotační tituly, je v plánu města také revitalizace sídliště Zvolenov, kde žije zhruba jedna čtvrtina obyvatel Tovačova. Jednalo by se o rekonstrukci silnice a chodníků.

Poslední větší investicí, kterou by radnice ráda realizovala, je vybudování veřejného dětského hřiště vedle sportovní haly.

„Chceme tam postupně vybudovat areál. Zbouráme oplocení bývalých stavebnin a prostor před sportovní halou otevřeme. Hřiště bude sloužit hlavně pro maminky s dětmi ze sídliště, budou to mít kousek. Tento projekt je ale podmíněný dotací," upozornil na závěr Bouchal.