„Úplná uzavírka potrvá do neděle 18. října, a to v úseku u velké pasáže. Důvodem je předláždění havarijního stavu vozovky. Řidiči neprojedou ani Palackého ulicí, která zůstane vyhrazena jako objízdná trasa pro autobusy městské hromadné dopravy," shrnula mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Do uzavřeného úseku Palackého ulice, ohraničeného křižovatkou s ulicí B. Němcové po křižovatku s ulicí Dr. Skaláka, tedy bude povolen vjezd pouze autobusům a dopravní obsluze. Kudy povede objízdná trasa?

„Řidiči musejí od třídy 17. listopadu přejet odbočku do Kratochvílovy a pokračovat po Komenského ulici až na Velké Novosady, a poté po nábřeží Protifašistických bojovníků ke kruhové křižovatce u mostu Míru. Trasa dál pokračuje po Palackého ulici a na Bratrskou," shrnula Iva Ratiborská z odboru dopravy přerovského magistrátu.

Opět zaškrtí Tovární

Obrnit trpělivostí se budou muset řidiči také následující týden.

Od pondělí 19. října se totiž částečně uzavře Tovární ulice u autobusového nádraží v Přerově.

Opravy vozovky, po níž denně projíždějí stovky kamionů a nákladních automobilů, ale také autobusy, potrvají naštěstí jen pět dní. Skončit by měly v pátek 23. října.

I tato frekventovaná silnice přitom prošla generální opravou už před pěti lety.

„Silnice se uzavře v úseku od ulice Generála Štefánika po výjezd z autobusového nádraží. Opravovat se bude vždy jedna část vozovky, druhá bude průjezdná. Auta ve směru od Zlína ale budou muset přes město, " doplnila Iva Ratiborská.

Objízdná trasa povede přes ulice Generála Štefánika, 9. května, Bří Hovůrkových, 17. listopadu a Komenského.

Ve stejné době – tedy od pondělí 19. do neděle 25. října se zcela uzavře také Tovačovská ulice, kterou čekají finální úpravy – vyfrézování a položení asfaltového koberce.