Turisticky atraktivní je především dominanta zámku - 96 metrů vysoká Spanilá věž, kterou je vidět ze vzdálenosti několika kilometrů a je nejvyšší zámeckou věží v České republice.
Od roku 1958 je zámek na seznamu kulturních památek a ochrana se vztahuje i na budovy předzámčí s parkem a barokní sochařskou výzdobou.
Návštěvníci zde mohou obdivovat renesanční portál, kapli, ale také vídeňské křídlo. V zámecké zahradě se pravidelně konají různé kulturní akce - například oblíbené Svatováclavské hody. Komnaty zámku pravidelně zkrášluje tematicky zaměřenou květinovou výzdobou k nejrůznějším příležitostem Okrašlovací spolek tovačovský.
Věděli jste, že.…
Rodačka z Tovačova Františka Xavera Běhálková spolupracovala i s Leošem Janáčkem
Významná tovačovská rodačka Františka Teresie Emerencie Xavera Běhálková, která se narodila v roce 1853, se zabývala hanáckými tradicemi. Věnovala se sbírání výšivek, hanáckých krojů a keramiky. Všímala si také lidového umění a zvyků, takže se významnou měrou zasloužila o zachování hanáckých tradic nejen v Tovačově.
Spolupracovala s Vlasteneckým spolkem muzejním v Olomouci, kde spolu s profesorem Janem Havelkou a Vlastou Havelkovou uspořádali výstavu moravského národního vyšívání. Podílela se na průzkumu zvyklostí taneční a písňové tvorby Hanácka, sbírala dokumenty o hanáckých obydlích.
Od roku 1889 spolupracovala s Leošem Janáčkem a Lucií Bakešovou. Jejich spolupráce vedla v roce 1891 k uspořádání přednášky v Brně, která měla název
„O významu a podstatě tanců národních.“ Vydala také publikaci Národní tance na Moravě. Xavera Běhálková zemřela v Tovačově ve věku 54 let. Město si připomene 170. výročí jejího narození odhalením zrestaurované náhrobní desky na hřbitově v Tovačově.