„Zajistíme zdravotnický personál, aby mohli lidé pouze zastavit se svým autem a nechat si zde vzorky odebrat. Tím se minimalizuje riziko šíření nákazy,“ řekla mluvčí přerovské nemocnice Radka Miloševská.

Ve hře bylo více variant, kde by mohlo testování probíhat - a jedna z nich počítala i s umístěním zázemí v blízkosti nákupního centra.

Testovat se bude nakonec na parkovišti před bočním vchodem do přerovské nemocnice ve Dvořákově ulici.

„Odběrná stanice bude připravena od středy 25. března, o reálném spuštění provozu ale budeme občany včas informovat,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Jak postupovat?

Lidé, kteří mají jakékoliv příznaky nákazy novým typem koronaviru, jako je zvýšená teplota, kašel a dušnost, mají nejprve telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře.

S doporučením od praktika, hygienické stanice nebo infektologa pak mohou dorazit na testování, které budou provádět odborníci v mobilní testovací stanici.

„Automaticky ale platí, že testovaní lidé jdou bez ohledu na výsledek do čtrnáctidenní domácí karantény, kterou musejí striktně dodržovat,“ upřesnila mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.

Přerov se zatím v tabulkách výskytu nakažlivé nemoci v Olomouckém kraji drží na nule, nikdo to ale nechce zakřiknout.

„Nabádáme proto obyvatele města, aby zbytečně nikam necestovali, neshlukovali se a důsledně dodržovali pravidla karantény,“ doporučuje primátor Petr Měřínský.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

 

Koronavirus v Česku