„Milan Michna se zasloužil o vzkříšení tvorby uměleckého kovářství v českých zemích. Jeho rozsáhlé dílo představují stovky výtvarných prací, s nimiž se setkáváme na mnoha místech České republiky i v zahraničí. Velká část jeho pozoruhodné tvorby zkrášluje i město Brno,“ řekl kurátor výstavy Jan Lauro.

Pro Brno zhotovil Milan Michna originální kované artefakty jako mříže, brány, pylony, reklamní štíty, svítidla či vitráže.

„Jeho díla se stala trvalou součástí areálu Staré radnice, Besedního domu, náměstí Svobody či výstaviště. Díky originalitě, charakteristické robustnosti, kráse i funkčnosti přispěla jeho tvorba k obohacení kultury a moderní tváře města Brna,“ doplnil Jan Lauro.

Návštěvníci se budou moci i letos zapojit do ankety o nejoblíbenější exponát. Hlasovací lístky budou k dostání v Turistickém informačním centru a v galerii Konírna.

„Za účast v anketě dostanou malou odměnu - magnetku s fotografií loňského vítězného exponátu Houpačka Koník, která je společnou prací uměleckých kovářů Tasovských,“ uzavřel. 

Ilustrační foto.
Průměrná mzda v kraji stoupla na 28 989 korun. Máte to?
Zubrfest v areálu přerovského pivovaru
Zubrfest 2019: hvězdami nabité hudební scény i pivo v oblacích