Cyklobus vyjíždí z přerovského autobusového nádraží o půl osmé ráno a zpět se vydá ve čtyři odpoledne z Bumbálky. Systém tohoto typu dopravy je jednoduchý a osvědčený. Cyklista nastoupí do autobusu, zatímco jeho kolo je ve speciálním přívěsu. Vystoupit může kdekoliv po plánované trase - tedy ve Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, na Horní Bečvě, na Bílé nebo až na Bumbálce. Záleží na tom, v jaké kondici cyklista je, a kam chce směřovat.

V Přerově se v pondělí 27. května uzavřela frekventovaná Komenského ulice. Důvodem je oprava poničené vozovky.
V Přerově se kvůli opravám uzavřela Komenského ulice. Doprava zatím nekolabuje

Projet si tak může cyklostezku podél řeky Bečvy o délce zhruba sto kilometrů nebo jenom její část. „Cyklobus, který pro město zajišťuje společnost Arriva, nabízí celkem 47 míst pro sedící cestující. Do přípojného vozíku se vejde 40 jízdních kol, z toho deset elektrokol. Po domluvě s dopravcem je možné zajistit i přepravu koloběžek,“ doplnila cyklokoordinátorka města Jana Gazdíková.

Areál bývalé továrny na cukrovinky a čokoládu Terezie Hrubé na Osmeku v Přerově.
Nový spolek Hrubá Kotelna chystá v areálu na Osmeku přednášky i výstavy

Cena jízdného je určena platným kilometrickým tarifem, za přepravu kola cestující zaplatí dvacet korun, za elektrokolo si ještě deset korun připlatí. „Jízdenku i s místenkou je možné zakoupit v předprodejní síti společnosti Arriva od 17. května, a to například na autobusovém nádraží v Přerově, v e-shopu jizdenky.arriva.cz či při nástupu u řidiče. Doporučujeme k jízdence přidat i rezervaci pro kolo,“ připomněla Margita Považanová z přerovského magistrátu. Autobusová linka, určená pro cyklisty i turisty, spojila Přerov s Bumbálkou poprvé v roce 2013.