Policisté nyní prověřují různé vyšetřovací verze a shromažďují důkazy.

„Stále probíhají pátrací akce, a to nejen ty pozemní se psovody, ale také s pomocí vrtulníku. Zapojili jsme také potápěče,“ sdělila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

„Samozřejmě se zaměřujeme zejména na místa a objekty, k nimž měl obviněný nějaký vztah.“

Vyšetřovatelé prověřují nebo již prověřili a vyloučili několik vyšetřovacích verzí.

„Vždy, když něco zjistíme, když uděláme krok určitým směrem, nasměrujeme pátrání tam,“ naznačil vedoucí vyšetřovatelského týmu Martin Nasswettr.

„Musíme teoreticky předpokládat i to, že pohřešovaní jsou naživu a mohli by se nám ozvat.“

S takovou možností se ale moc počítat nedá.

„Na místě bylo takové množství krve, že to nemohli přežít,“ sdělil redakci kriminalista, který je s případem detailně obeznámen. Podle něj se už v této souvislosti objevila řada fám o tom, kde by mohla být těla ukryta.

„Tyto verze občanů prověřujeme. Veřejnost se do pátrání zapojila a lidé nám často telefonují. Informace byly ale ve všech případech mylné,“ řekl. Obviněný muž se k činu nepřiznal.

„Důkazy proti němu máme, všechny biologické stopy na místě jednoznačně vedou k jeho osobě,“ podotkl však kriminalista.

Také vyšetřovatel Nasswettr věří, že se kauzu podaří dotáhnout do konce. „Děláme, co můžeme. Jsem optimista a věřím, že případ vyřešíme.“

Pátrání na vlastní pěst chce o víkendu podniknout i Pavel Kužela, spoluzakladatel občanského sdružení Mapaj Přerov.

„Hodlám se svými kolegy a se psy projít určité území a vizuálně ho zkontrolovat. Po tělech jsme pátrali už v čekyňské skládce, v okolí domu na Žebračce a na čekyňském kopci, nic jsme ale nenašli.“

Petra Poláková - Uvírová, Pavla Kubištová