Přerovský hudební idol Pavel Novák by se letos 10. března dožil sedmdesáti pěti let a 11. února uplynulo deset let od jeho úmrtí.

Vzpomínkový koncert se ale nebude konat na jaře, termínem je 20. říjen.

„Spousta lidí asi očekávala, že by mohl být koncert v termínu, který by korespondoval s datem 11. února nebo 10. března. Vzhledem k tomu, že jsou ale přípravy na tuto akci náročné a chtěl bych, aby to stálo za to, rozhodli jsme se jej uspořádat až v říjnu. Nicméně - 11. února jsme vyšli s informací, kdy koncert bude, a 10. března, v den otcových narozenin, odstartuje předprodej,“ říká Pavel Novák.

Zpěvák chystá během večera překvapení a na pódiu ho doprovodí nejen hudebníci z jeho kapely, ale i zlínští filharmonici. Z hostů přislíbila účast Heidi Janků a skupiny Legendy se vrací, pozvánku má ale i Václav Neckář. Protože se během večera bude hlavně vzpomínat, nebudou chybět ani perly z rodinného alba či videa z koncertů.

Nejen písničky, ale i knížky

Významná jubilea přerovského umělce připomene i dotisk jeho tří knih. Knihu „Jak jsem zpíval klokanům“ poveze Pavel Novák i do Austrálie, kde ho čeká série vystoupení.

„Na to se moc těším, protože kromě koncertů pro krajany zazpívám i dětem z českých škol,“ líčí.

Znovu vyjde i trochu zapomenutá kniha Pavla Nováka s názvem Příběhy z vody a bláta.

„Je tátovou vzpomínkou na ničivé povodně v roce 1997 a je věnována všem, kteří to nevzdali,“ podotýká.

Písničky Pavla Nováka prý během let zlidověly a hity Malinká, Pihovatá nebo Nádherná láska si dnes spolu se zpěvákem prozpěvují posluchači v celé republice.

„Pihovatou a Malinkou se mnou vždycky zpívá celý sál a zlidověly natolik, že už je znají i malé děti. Populární jsou ale i skladby pro děti - například Mravenci se stávají pomalu hymnou. Na posledním CD jsme ale oprášili i Kojeneckou sambu, která je dnes top hitem,“ uzavírá.