Nebezpečný úsek kritizují především rodiče malých dětí. „Město si mělo rozmyslet, jestli silnici v takovém stavu nechá vůbec otevřenou. Je tam neskutečný tankodrom a člověk má co dělat, aby si na cestě neurval kolo,“ postěžovala si paní Hana z Přerova, která vozí denně děti do blízké školy a školky a Kozlovskou pravidelně projíždí.

Rozbitou silnici využívají rodiče dětí ze dvou mateřských školek - U Tenisu a Radost, ale po Kozlovské denně míří také auta s dětmi do dvou základních škol - Trávník a U Tenisu.

„Bezpečné to není pro nikoho - kdyby do díry zapadl třeba autobus, a nestačil se vyhnout, tak je malér na světě. Pár týdnů nikoho nevytrhne, mělo se s tím počkat,“ myslí si také Petr Suchánek z nedaleké obce.

Někteří šoféři jsou ale naopak rádi, že si nemusejí zajíždět. „Situace je nepříjemná, ale mně to zase tak nevadí, protože si myslím, že se to musí udělat,“ soudí třeba Zdeněk Filouš.

„Jsme rádi, že můžeme po silnici projíždět, a že je průjezdná. Snažíme se dírám vyhýbat a auto trpí, ale je to rozhodně lepší, než objížďky,“ řekla Vlasta Tomečková.

Silnice v Kozlovské ulici byla dva měsíce neprůjezdná kvůli výměně kanalizačního potrubí, kterou prováděla společnost Vodovody a kanalizace. Během prázdnin tedy museli řidiči volit objízdné trasy, aby se dostali ke svým domovům, což vadilo především lidem z okolních panelových domů.

„Není možné teď dělat finální úpravy, protože je nutné, aby zásypy po výkopech takzvaně sedly. Frézování obrusné vrstvy, terénní úpravy, pokládka asfaltu a vodorovné značení se mají provádět až v termínu od 19. do 31. října,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Michal Zácha. (ODS).

Podle něj se město snažilo vyjít vstříc všem, kteří se potřebují do Kozlovské dostat, a proto je silnice průjezdná.

„Udělali jsme v uvozovkách dobrý skutek a cestu zprovoznili, aby ji řidiči mohli alespoň provizorně používat, a nemuseli si komplikovat život objížďkami. Mohli jsme tam nechat zákazové značky, ale šli jsme cestou služby pro lidi,“ dodal.

U řidičů se ale ústupek nesetkal s pochopením. „Za předčasně otevřený úsek schytává kritiku město i společnost Vodovody a kanalizace,“ zhodnotila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.