Nejen řidiči, ale i majitelé obchůdků v Komenského ulici si nebrali servítky. Přestože byla ulice Velké Novosady v ranní špičce částečně uzavřená, stroje v Kojetínské stály a stavba se rozjela až o něco později.

„Teprve ve čtyři ráno dali do ulice směrovky, takže lidi, kteří jeli na směnu do strojíren, se s autem otáčeli u nás na chodníku a vraceli se zpět. Vůbec nevěděli, kam mají jet," pozastavovala se Bronislava Jurečková z prodejny s pečivem v Komenského.

„Do školy jsme to málem nestihli. Nejprve čekání na 9. května, pak další fronta na třídě 17. listopadu. V kolonách jsme ztratili tak deset minut času," postěžovala si také jedna z řidiček.

Na zvládnutí komplikované dopravní situace dohlíželi policisté i městští strážníci. Podle jejich informací ale k vážnějším problémům nedocházelo.

„Asi nejhorší to bylo ráno, kdy byly zapnuté semafory u podjezdu v Kojetínské. Jakmile se vypnuly, doprava už byla plynulejší. Společně s dopravní policií se snažíme udržet průjezdnou Čechovu ulici," vylíčil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Oprava povrchu vozovky v ulici Velké Novosady potrvá až do neděle 22. září. Po celou dobu rekonstrukce bude přitom neprůjezdná i část Kojetínské ulice.

„Ulice Velké Novosady se bude frézovat v úseku od mostu Legií až po křižovatku Komenského – Velké Novosady – Kojetínská," přiblížila Iva Ratiborská z oddělení dopravně správních agend přerovského magistrátu.

Objízdná trasa

Objízdná trasa pro řidiče ve směru od Prostějova a Tovačova, kteří se potřebují vyhnout Kojetínské ulici, povede od železničního podjezdu Husovou ulicí přes Tovární, Durychovu a 9. května, pak na bří Hovůrkových, 17. listopadu a Komenského.

„Tam už se auta napojí na Velké Novosady, kde platí částečná uzavírka," upřesnila.

Ulicí Velké Novosady bude možné projet, ale jen s omezením. Komunikace se totiž bude spravovat po částech a průjezdná bude vždy jedna polovina. Řidiči ve směru od Zlína na Olomouc zamíří po objízdné trase přes Durychovu ulici, 9. května, 17. listopadu a Komenského.

Podle jejích slov si místní řidiči najdou „svou cestu". „Přestože Čechovou ulicí nevede objízdná trasa, dá se očekávat, že se provoz v této části města zvýší," dodala.

Omezení v MHD

Uzavírka si vyžádala také omezení městské hromadné dopravy.

„Přes zastávku Kojetínská, Tesco neprojíždí žádná linka. Zastávku Pivovar obsluhuje pouze linka 5, ostatní ani přes Pivovar nejezdí. Autobusy většinou odkláníme kolem Šířavy a Prioru," nastínil Tomáš Brada ze společnosti Dopravní a logistická, která ve městě provozuje autobusové spoje.