Ta pro ně uspořádala dopoledne plné her a zábavy s názvem Z pohádky do pohádky. Spolu s předškoláky si zasoutěžili i všichni žáčci z prvních tříd, kteří mezi dětmi z mateřinky potkali spoustu kamarádů. Ve velké a malé tělocvičně školy se tak sešlo na dvě stě dětí.

„Podobnou akci jsme pro předškoláky ze školek uspořádali už vloni. Chceme, aby než nastoupí do prvních tříd, viděli ty velké prostory školy a bylo jim tady příjemně,“ vysvětlila záměr akce zástupkyně ředitele pro první stupeň ZŠ Struhlovsko Miluše Řepová.

Každá skupinka soutěžících měla své patrony z řad žáků pátých tříd, kteří dětem pomáhali absolvovat jednotlivé pohádkové úkoly. „Děti mají za úkol nejen poznávat jednotlivé pohádky, ale při plnění úkolů procvičují obratnost i zručnost,“ přiblížila Miluše Řepová.

Při hledání zlatých korálků a prstýnku pro Zlatovlásku, přebírání hrachu Popelce i vázání pestrobarevných pentlí vodníkovi se v obou tělocvičnách ozýval smích a jásot. Největší úspěch ale u předškoláků sklidilo pojídání pecáků a také diskotéka.

Po absolvování všech úkolů se všech dvě stě dětí sešlo ve velké tělocvičně, kde se spojily v obrovského hada, který se za zvuku písničky Jede, jede mašinka proplétal celým prostorem.

„Je to tady fakt super, nejvíce se mi líbilo, jak jsme jedli ty koláče,“ řekl s úsměvem a se zbytky drobků na rtech šestiletý Kryštof Janáček z Mateřské školy Klíček na Struhlovsku.

Spokojenost vládla také na straně učitelek z mateřských škol. „Moc se nám to líbilo. Pro udržení pozornosti dětí to bylo časově výborně rozložené. Děti byly opravdu nadšené, na závěr byly za své výkony odměněny, a to je pro ně vždycky taková ta nejpříjemnější tečka,“ zhodnotila akci učitelka z Mateřské školy Pohádka na Hromůvce Kateřina Richtrová.

Do přípravy této akce se zapojila doslova celá škola Struhlovsko. Pro děti z mateřinky vyrobili dárečky, vzpomínkové listy a dokonce vlastnoručně upekli a nazdobili perníčky.

Stěny tělocvičen ozdobily kresby z nejrůznějších pohádek, mezi soutěžícími se pohybovali mladí fotografové ze školního fotografického kroužku a o hudební produkci v podobě pohádkových písniček se postarali budoucí dýdžejové rovněž ze zdejšího kroužku.

Podle slov Miluše Řepové se škola snaží děti vést ke vzájemné pomoci a spolupráci mezi žáky prvního a druhého stupně.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika