„Lázně Teplice nad Bečvou si kvůli indikačnímu seznamu v loňském roce prošly těžkým obdobím. I když vyhláška stále platí, díky vstřícnému přístupu zdravotních pojišťoven se v dnešní době lázním daří opět dobře. Doufáme, že i v příštím roce se tento trend podaří udržet. Budeme se i nadále snažit zkvalitnit naše služby a prohlubovat odbornost našeho personálu," uvedla ředitelka.

Po rozpačitém ránu se nad lázněmi odpoledne rozzářilo slunce. Příjemné pozdně letní počasí tak nakonec k cestě do lázeňského areálu přimělo několik set lidí.

U příležitosti Světového dne srdce se představitelé lázní se svými pacienty a jinými návštěvníky sešli už poosmé. Důvod pro konání takové akce je nasnadě.

„Jsme lázně, které se zabývají především srdečně cévními chorobami. Udržujeme vysokou odbornou úroveň a máme tady i kardiologicky rehabilitační pobyty. Jsme rádi za každého spokojeného pacienta, který se k nám později vrátí jako samoplátce," konstatoval lékařský ředitel lázeňské léčebně rehabilitační péče Jiří Leisser.

Program v areálu u sanatoria Bečva vyplnila hudba či vystoupení hranických mažoretek Panenky. Děti se zabavily ve skákacím hradu, u poníků nebo při zábavném programu s klaunem. Odpoledne přes lázeňskou lávku projeli také majitelé motorek značky Harley Davidson.

„Vyjeli jsme z Hranic a máme namířeno do Fulneku, kde je sraz amerických aut ze šedesátých let. Jejich vlastníci jsou naši kamarádi. My jinak jezdíme na vyjížďky pokaždé, když to počasí dovolí. Na Den srdce projíždíme přes lázně v posledních letech vlastně pokaždé," prozradil dlouholetý člen ostravského klubu Harley Owners Group Jiří Richter z Hranic.