Nedělní program na Masarykově náměstí zahájilo sváteční požehnání děkana přerovské farnosti Josefa Rosenberga, které bylo ohlédnutím za náročným obdobím koronavirové pandemie.

„Když náš patron svatý Vavřinec umíral, tak umíral právě za ty nejpotřebnější. A proto jsem na tomto místě velice vděčný za vás, za toto město, za našeho patrona a za boží ochranu, která stále bdí nad městem. Nejsou jednoduchá období, ale vždy v těchto obdobích žijí dobří lidé. Přeji vám, aby jste se setkávali s dobrými lidmi a byli dobrými lidmi,“ požehnal Svatovavřineckým hodům Josef Rosenberg.

Přerovské pivní slavnosti, 31. 7. 2021
Přerovské pivní slavnosti nadchly skvělou muzikou a atmosférou. Podívejte se

Přerované si hodové veselí užívali plnými doušky - stovky lidí zavítaly jak na páteční koncert přerovské legendy „osmdesátek“ Pirillo, tak na sobotní vystoupení kapely Buty, která zahrála své největší hity. V neděli se zase na Horním náměstí konal historický jarmark, na němž prodejci nabízeli valašské frgály, štramberské uši, ovčí sýry, výrobky ze skla a keramiky, bylinkové sirupy a další produkty.

K vidění byly i historické tance, šermířská vystoupení, kejklíři a dobová hudba. Pestrý program na Horním náměstí, který bavil Přerovany celou neděli, připravila stejně jako v minulých letech skupina historického šermu Markus M ve spolupráci se spolkem Anima Historica. Na náměstí T. G. Masaryka si mohli v neděli návštěvníci poslechnout cimbálovku Primáš, orchestr Academic Jazz Band nebo zpěvačku Annu K. (pu)