Pořadatelé pozvali už v červenci do města Kinematograf bratří Čadíků a počátkem srpna také putovní výstavu zvelebených míst naší republiky.

„Expozice Má vlast cestami proměn bude umístěna přímo na náměstí T. G. Masaryka, kde si ji mohou prohlédnout od 5. do 11. srpna návštěvníci hodových koncertů,“ zve ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Zábava už od pátku

Náměstí rozezní už v pátek 9. srpna od 17 hodin přerovská kapela Re-Vox. Ve stejnou dobu začne v Galerii města na Horním náměstí vernisáž hodové výstavy - tentokrát se mohou lidé těšit na obrazy a grafické tisky akademického malíře Kristiana Kodeta.

„Po skupině Re-Vox vystoupí na náměstí v 19 hodin Jakub Děkan a o dvě hodiny později pódium ovládne kapela O5 a Radeček,“ přiblížil. Sobotní dopoledne bude od 10 hodin patřit skvělému přerovskému orchestru Academic Jazz Band, po kterém se ve 12.15 hodin představí Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky.

Legendární Synkopa zahraje ve 14 hodin a v 16 náměstí ožije vystoupením skupiny Kamelot Romana Horkého.

Speciálním zpestřením sobotního programu je v 10 a ve 13 hodin komentovaná prohlídka Městského informačního centra.

Hudební odpoledne ukončí v 18 hodin brněnská dívčí kapela Loretta.

Sobotní večer si po setmění užijí především milovníci historie, kteří zhlédnou od 21 hodin velký rytířský turnaj. Ten je součástí komponovaného programu šermířské skupiny Markus M a společnosti Anima Historica.

„Po něm následuje vystoupení hudební skupiny Happy To Meet, která se zaměřuje na vlastní tvorbu v keltském duchu,“ informovala Renata Tšponová z pořádající agentury.

Mše, jarmark i Heidi

Hlavní hodový den zahájí v neděli 11. srpna v 9 hodin mše svatá v kostele svatého Vavřince. V 10 hodin začne hrát na Masarykově náměstí cimbálovka Primáš a po ní projde městem historický průvod. Zazní také sváteční slovo primátora Petra Měřínského a děkana farnosti Josefa Rosenberga.

„Historický program se poté přesune na Horní náměstí, kde si lidé užijí jarmarečního veselí, dobových her a atrakcí. Na letní divadelní scéně mezi hradbami vystoupí pouliční divadlo Tilia z Hranic, lidé zhlédnou scénický šerm, kejklíře, pouliční loutkové divadlo, provazochodkyně nebo ukázku práva útrpného a středověký lunapark pod hradbami,“ doplnila.

Odpoledne se mohou návštěvníci přesunout opět na Masarykovo náměstí, kde od 14 hodin zazpívá Heidi Janků, v 16 hodin Voxel a třídenní hodovou veselici zakončí v 18.30 hodin David Koller.