Hody odstartuje vernisáž fotografa Jindřicha Šteifa, který v loňském a letošním roce tvořil výstavu s názvem Lidé Přerova. Lidé ji mohou vidět v Galerii města Přerova na Horním náměstí od pátku 5. srpna.

 „Vernisáž začne přesně v pět hodin odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na sérii fotek obyvatel Přerova. Taky zde pokřtíme kalendář pro rok 2023, který nafotil sám umělec v ulicích města, na různých akcích, v podnicích či domácnostech,“ uvedla tisková mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Pískové hrátky. Ilustrační foto
Přerov zažije Letní pískovanou, v parku přibudou haldy písku na dovádění

Kdo by nechtěl vidět vernisáž, může místo ní na Masarykovo náměstí, kde ve stejný čas vystoupí Speciál Věry Špinarové a po něm kapela Kern. Páteční hodový den zakončí o půl desáté Petr Kolář.

V sobotu program zahájí už v deset ráno Šediváci a pokračovat bude Kameron, Mňága a Žďorp, Arrhytmia a v deset večer uzavře Penzistor.

„I my z Městského informačního centra jsme si připravili program. Zájemci mohou přijít na prohlídku, co jsme naplánovali, s názvem Archeologie v kostce. Ta bude spojená i s prezentací archeologického výzkumu na farní zahradě v Předmostí,“ řekl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Ilustrační foto
Hluk z noční zábavy? Přerované si prý stěžují méně

Jazz, Argema, Děda Mládek

Programově nejbohatší je však neděle. V tento den se akce konají hned na třech místech.

Na Masarykově náměstí opět umělci odehrají sérii koncertů, na Horním náměstí na návštěvníky bude čekat historický jarmark a v kostele svatého Vavřince se lidé mohou těšit na hodovou mši a následné posezení s Moravskou Veselkou.

„Poslední den zahájí Cimbálová muzika Primáš a pak náměstím projde historický průvod. K Přerovanů také promluví primátor města Petr Měřínský a děkan přerovské farnosti Josef Rosenberg.

Potom vystoupí Academic Jazz Band, Děda Mládek Illegal Band a o půl šesté odehraje poslední hodový koncert Argema. Na Horním náměstí lidé uvidí dobové muzikanty, divadelníky, šermíře, kejklíře, sokolníky i řemeslníky,“ popsal Macíček.

„Na hody přijedou také naši hosté z partnerských měst. Přivítáme tu tak delegace z Čech, Polska, Ukrajiny a Černé Hory,“ uzavřela Pavla Roubalíková z přerovského magistrátu.

Svatovařinecké hody 2022 - podrobný program