Pestrý program zahájí v pátek 25. července olomoucké divadlo Tramtarie hned se dvěmi představeními – od 17 hodin jsou pro děti určeny Pohádky o mašinkách, pro dospělé pak od 20 hodin Jedlíci čokolády. Sobota bude patřit pořadu Levandulová, která se koná od 10 hodin na terase Kulturního domu Echo.

„Jedná se o koncert Tria V. J. Kápka a zpěvačky Dáši Čočkové," přiblížila Blanka Prudilová z Městského úřadu v Lipníku, která má na starosti kulturu.

V galerii Konírna se pak v 16 hodin uskuteční vernisáž Pavla Motana, známého fotografa z Lipníku.

„Sobotní program završí v 18 hodin na náměstí T. G. Masaryka koncert s názvem Pro každého něco, ve kterém se představí tři místní kapely Dallas, Fakt – P.P. a Cimrmanovo torzo a jako host olomoucká reggae kapela Amigos," doplnila Blanka Prudilová.

Neděla pak bude jižní část náměstí patřit zejména dětem, pro které je připraven skákací hrad, elektrický vláček a další hrací stanoviště. V 9.30 hodin začne ve farním kostele mše svatá.

Program hodů na náměstí bude pokračovat akrobatickými a cirkusovými čísly. Vrcholem čtrnáctých Svatojakubských hodů bude vystoupení Anny K. & Band od 16 hodin.